Úvod 2015

Nějaký ten pátek už se píše nový rok, takže je pomalu na čase, aby i bígl přišel s novým trekem.

 

Bígl 2015 vás zve až na samý západ Krušných hor.

Krušky? Už zase Krušky? Zívačkááá, tam už jsme byli tolikrát… Nenechte se mýlit. Krušné hory, místními taktéž velmi neláskyplně nazývané Opičí hory, jsou jako nejdelší pohoří ČR velmi rozmanité. Každá jejich část má vlastní ráz a nezaměnitelnou atmosféru. A bígl zná jejich tajemství ukrytá na samém západním okraji ... jejich zapadlá, před světem utajená zákoutí, jejich krásu v detailu a okamžiku. Nechte se provést tím drsným, nelaskavým, a přesto tak uchvacujícím kusem krajiny, který nenajdete nikde jinde.

 

Letos vás bígl při svém pořvávání zavede mmj. do oblasti Božího Daru – ježíškova současného bydliště a nejvýše položeného města v ČR, ukáže vám okolí Přebuzi – města s nejnižším počtem obyvatel, nechá vás protnout nejvyšší bod železnice či vás provede stezičkou podél Blatenského příkopu. Chybět nemůžou ani oblíbené rozhledny s občerstvením a dobrou knihou, výrazně přibude knihoven. A protože bígl opravdu asfalt nemá rád, trasoval vše opět po cestách, cestičkách i necestičkách, na kterých si pracky a nohy jen zpívají a duše se raduje.

 

Protože jeden obrázek vypoví víc než tisíc slov, jsem moc ráda, že klucí cyklističtí to již dávno profi nafotili a natočili za mě :) Z 90ti % se ve své reportáži pohybují po částech naší budoucí trasy. Nechte se zlákat.

Foto report

https://www.trail-busters.cz/trail.php?x=405

Video

https://www.stream.cz/zapomenute-pribehy-ceskych-hor/826818-tajna-tovarna-v-krusnych-horach

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode