Propozice 2017

Propozice Bígl Extreme 2017

 

AKCE NENÍ SOUČÁSTÍ MČR

 

PRAVIDLA ZÁVAZNÁ PRO DOGTREKKINGOVÉ AKCE JSOU POUPRAVENA – PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PROPOZICE AŽ DO KONCE        

 

Kdy: 13. - 18. 6. 2017

 

Kde:

start: Děčín https://www.kempdecin.cz/

cíl: Nové Hamry (Karlovarský kraj) – hotel Seifert https://www.horskyhotelseifert.cz/

 

Příjezd na start je možný vlakem, kemp je 1 km od nádraží.

 

Přejezd z cíle zpět na start (pro zanechané auto) – hromadně vlakem (nádraží 300 m) v neděli 18. 6. v 11:04

(zajistím společnou jízdenku která slouží zároveň jako místenka pro skupinu, vychází cca 130,- na osobu + 30,- pes)

 

Co: EXTREMELONG cca 180 km, převýšení 4 750 m

(přesná vzdálenost bude upřesněna dle kartografických podkladů od Honzy, na mapy.cz to vychází na 178 km)

 

Za kolik: 150,-

V ceně jsou zahrnuty mapy od Honzy a účastnický list.

 

Kam: 2500760785/2010, do poznámky pro příjemce uveďte své jméno

 

Do kdy: uzávěrka přihlášek včetně plateb je 31. 5. 2017 nebo do naplnění startovní listiny (max. počet účastníků je omezen na 30!!!)

 

Spuštění přihlášek: 4. 4. 2017

 

Ubytování: vlastní stan či auto, na startu je možné půjčit si rodinný stan, v cíli je možné si zarezervovat pokoj v hotelu (zajistí si každý sám)

 

Meeting: úterý 21:00

 

Start: středa 7:00

 

Časový limit: 98 hodin, tj. do neděle 9:00

 

Vyhlášení: neděle 9:30

 

Mapy: zajistí pořadatel, kdo chce svojí – soubor map KČT pokrývající Krušné hory od Děčína po Nové Hamry, tj. čísla 12, 6, 5 a 4 nebo soubor Shocart, čísla 3, 8, 7, 6

 

GPS: povolená

 

Trasa: po turistických značkách víceméně lemujících hranici s Německem

 

Odvozy: nebudou

 

Předem zajištěné ubytování na trati či jakákoliv předem domluvená pomoc na trati: zakázáno

 

Povinná výbava:

4 botičky pro každého psa

mobil udržitelný v nabitém stavu po celou dobu závodu

(radši rozvedu – kdo má staré dobré pádlo, které vydrží zapnuté týden v kuse, nemusí dále řešit. Kdo má telefon, který používá jako gps či mu prostě po jednom dni chcípne tak jako tak, přibalí powerbanku. Ti, co se pohybují někde mezi, budou mít nabíječku a budou povinně dobíjet v hospodě. Hospoda ale nemusí být každý den, proto ti s „jednodeňáky“ budou mít externí zdroj. Nebo si půjčí od babičky i ten čudlíkáč.)

 

Doporučená výbava: vše, co uznáte za vhodné, že budete na této vzdálenosti potřebovat

 

Veterinární podmínky: platné očkování

 

Jak to bude celé probíhat:

V úterý v podvečer se sejdeme v Děčíně v kempu.

Kemp je trošku provizorium, ale lepší místo na přespání v dosahu nádraží i začátku trasy jsem prostě nenašla. Kemp nemá hospodu, ta je ve vzdálenosti 100 m od kempu (zamluvím). V kempu je jurta, sloužící za společenskou místnost, wc, sprcha, bufet. Možnost snídaně – 90,-/talíř. Ceny nejsou z nejlevnějších, prostudujte ceník. Auto je možné nechat po celou dobu akce v oploceném areálu, cena parkovného za 1 den je 90,-. Budeme v centru města, takže kdo chce ušetřit a parkovat za branou, možné to určitě je. Podle map je v těsné blízkosti parkoviště před hospodou, u bazénu a u supermarketu.

Ve středu ráno hromadný start v 7:00. Na startu mi odevzdáte stan a pár drobností (čisté oblečení, krmení pro psa apod.), které chcete přepravit do prostoru cíle. Vše se musí vejít do jednoho, max. dvou aut, takže s mírou.

Váš cíl je v Nových Hamrech u Nejdku, hotel Seifert. Zde si můžete buď zamluvit ubytování v hotelu, nebo přespat ve vlastním stanu. Součástí kempu jsou sprchy, záchody, jedno „týpí“ a výborná restaurace.

Návrat z cíle – kdo si nenechá v Děčíně auto, bude samozřejmě ve výhodě a může vlakmo rovnou domů. Kdo se bude vracet pro vůz, pojede hromadně vlakem. Místo ve vlaku předem zarezervuju na konkrétní počet osob, proto je nutné tuto variantu vyplnit v přihlášce. Při větším počtu lidí vám převezu bagáž autem.

 

Celý závod se bude odehrávat v duchu „návratu ke kořenům“. Budete muset užívat vlastní mozek, spoléhat se sami na sebe a postarat se o sebe a svého psa bez jakékoliv výpomoci ze strany pořadatele. Doporučuji se předem zahledět na mapu, trasa je snadno odhadnutelná (víceméně jediná logická tur. značka), a zhodnotit, kolik jídla, vody, krmení a všeho dalšího budete potřebovat.

 

Pořadatel nezajištuje odvozy!!!!!

V případě vážného úrazu vám po odvozu sanitkou zajistíme psa a batoh. Kdo bude chtít závod vzdát, postará se sám a nahlásí se mi (!!!).

 

Celý závod bude pojatý jako neorganizovaná akce, jelikož zajistit povolení pro tuto délku trasy považuji za téměř nemožné. Každý účastník tedy bude na trati „na vlastní triko“, ať už se to bude týkat srážky s lesní stráží, majitelem louky či zvědavými domorodci. Musíte být schopni tváří v tvář nerudnému jedinci se obhájit, že výlet s bivakem vám v českých lesích zákon (zatím) prostě nezakazuje. Pokud budete chtít, můžu ty, co nemají nastudováno, trošku vybavit informacemi ohledně táboření/bivakováni, ne/organizované akci, jak se to vlastně má s cestami označenými KČT značkami, co skutečně zakazuje lesní zákon apod.

 

Navržená trasa povede po turistickém značení. Jelikož jsou ale Krušné hory značně asfaltové, přinese to i řadu tvrdých úseků. Není to nic, co by se nedalo se psem ve zdraví absolvovat (osobně projité s bíglem před pár lety), ale rozhodně doporučuju nebát se používat botičky, i preventivně – dřív, než bude pozdě.

V rámci psího welfare porušíme hned 2 dogtrekková pravidla:

1. v dlouhých tvrdých úsecích nemusíte striktně dodržet předepsanou trať. Pokud si podle mapy, gps, slunce… najdete jinou lepší cestu, smíte jí použít – pokud nebude oproti předepsané trase kratší o víc jak 20%.

2. na tvrdých úsecích je možné mít psa na volno – aby si mohl jít bokem lesem. Pokud vám pes uteče, nebo budete mít konflikt s myslivcem, je to opět plně na vaší zodpovědnost. Opět pravidlo o užití vlastního mozku, každý zná ovladatelnost svého psa.

 

Po trati jsem se procházela cca před 5 lety, v té době byla po značce dle KČT map v celé délce průchozí. Jestli je tomu tak stále - nevím. Nevím, jestli jsou všechny značky na svých místech, zda nedošlo k přeznačení oproti kartografickým podkladům, ze kterých bude tvořená mapa... uvidíte. Opět prostor pro vaše schopnosti.

 

Na trati nebudou žádné kontroly. Výherci závodu nezískají žádné hmotné statky, vedle uznání a prestiže obdrží pouze diplom stejně jako všichni zúčastnění. Jdete si tedy zazávodit sami se sebou, zkusit si, jaké to je pokořit 180 km. Ne, jaké to je pokořit 150 km.

 

Je zakázáno si předem zajistit či domluvit jakoukoliv pomoc na trati, ať už ve formě předem zamluveného ubytování nebo rodinného účastníka s tatrankou. Je povoleno přijímat okamžitou, spontánní pomoc od domorodců, včetně ubytování, využívat hospod, pensionů, obchodů apod. Není povolen doprovod bez psa.

 

Počet účastníku je omezen na 30, závod se uskuteční při minimálním počtu 10 účastníků.

Podmínkou pro účast člověka i psa je minimálně jeden společně dokončený long.

Apeluji na zvážení možností svých a především psích. Rozhodně nedoporučuji účast se staršími nebo jakkoliv zdravotně omezenými psy. (Pokud vám pes cestou zalehne a nebude chtít dál, nemáte zde tu možnost, nechat se odvézt. Budete muset počkat tolik hodin, kolik si sám pes řekne, než vůbec bude schopný dojít s vámi někam na vlak.)

Účastník, jehož pes bude v cíli jevit známky přílišného „opotřebení“, bude diskvalifikován.

 

Vzhledem k výše popsanému si pořadatel vymezuje právo odmítnout i řádně zaslanou přihlášku.

 

Děkuji, že jste dočetli až sem, bylo to dlouhé. Krušky jsou také dlouhé. 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode