Úvod 2014

„Chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les je možné přirovnat k hornatému ostrovu zeleně, klidu a dosud málo narušené přírody v geografickém trojúhelníku Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní“

      

 

         Přátelé moji dogrekkařští, dovolte mi, abych se vás pokusila nalákat na první ročník dogtrekkingu „Za štěkotem bígla“, tentokrát Slavkovským lesem.

        Krajina Slavkovského lesa povětšinou nenabízí místa vyrážející dech, kdy ustrnete na vrcholku kopce v němém úžasu. Nenabízí skalní bludiště, propasti, divoké bystřiny. Proč se tedy máte táhnout lán světa do míst, kde vlastně nic není? Protože kde nic není, není ani civilizace. A kde není civilizace, zůstal nám krásný, nejen bohem zapomenutý LES. A louky. A rybníky. A potůčky. A bezasfaltové cestičky i necestičky, které znají jenom srny (a já).

        Ale protože i dogtrekař je tvor kulturní, jistě vás potěší že mezi lesem a lesem navštívíte také královské město Loket, projdete se historickým centrem, hrad si vyfotíte, břicha naplníte.

        Další zastávkou jsou Svatošské skály, pověstné svým zkamenělým svatebním průvodem a provazovým mostem přes nádhernou Ohři.

        Jelikož jsme národem rozhleden, i tady se nějaké najdou, a to ne ledajaké. Rozhledna Krásno byla v roce 2011 vyhlášená nejkrásnější rozhlednou ČR. Jejím historickým předobrazem byl slavný minaret se spirálovým schodištěm ve městě Samara v Iráku. https://www.virtualtravel.cz/krasno/krasenska-rozhledna-vyhled.html. Další vyhlídkovou věží je rozhledna Krudum, která vůbec není krásná, protože je strašně hnusná. Ale za to je velmi, opravdu velmi vysoká a je z ní nádherný výhled snad na celou oblast kterou se budete procházet.

        Pro milovníky nechutných minerálních pramenů bude připravena lahůdka v podobě pramenu Farské kyselky, pro romantické duše středověké popraviště.

        Ještě je vám to málo? V tom případě vězte, že tohle je pozvánka na příjemný, nenáročný výlet, takřka „zn. rodinný“, který nebude prověřovat vaše fyzické, duševní a orientační schopnosti. Kde si nebudete připadat jako na cestě do Mekky a který si klade jen jediný cíl – umožnit vám poznat tento ne zcela typický kraj, se všemi jeho rázovitostmi. Víc si od toho neslibujte, adrenalinové zážitky nedodáváme.

    Pro ty z vás, kterým nějaká nepříjemnost v podobě nedostatku času, zdraví vašeho i psího, odvahy či prostá lenost neumožní zúčastnit se longu, je zde zkrácená varianta (tzv. doprovodný program MID). Je připravována se stejnou láskou a pečlivostí jako trasa longová (vždyť to dělám pro vás :) ), ale protože byste jistě všichni nejradši vyrazili závodit na long, je tato trasa opravdu jen procházková, tudíž nezávodní. Kdo si chce ozkoušet svoje fyzické síly, není lepší příležitosti než právě u nás na longu. Mid je určen pro nějakým způsobem „handicapované“, tudíž bez závodních ambic. Připravena je procházka přes Andělskou horu s jejím zříceným hradem, Šemnickou skálu s její nádhernou vyhlídkou, Goetheovu rozhledu, která v té době snad už bude opět zpřístupněná a na závěr se projdete po jedinečných karlovarských lázeňských lesích. Vše s naprostým minimem asfaltu.

        Těšíme se na vás, snad k nám v srpnu (kdy je velká šance že tu nebude sníh) najdete cestu!

 

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode