Úvod 2017

Krušné hory ve své majestátní délce 130 km jsou nejdelším pohořím v ČR. Kdo přijme výzvu a zkusí je pokořit celé?

Již jsme jako národ dogtrekkový silně zpohodlněli, zvykli si na precizně připravenou trať pořešenou do posledního metru, zajištěné občerstvovačky, útulné hospůdky každý 10. km… Co takhle pro změnu trochu té divočiny (dokonce i ty vlky máme) a samoty?

Pojďte si zkusit jaké to je, být na cestě skutečně sám, jen se svým psím parťákem, bez podpory organizačního týmu za krkem, bez davu spolutrekařů na trati. Muset se spolehnout na svůj úsudek, sáhnout si trochu hlouběji než obvykle, protože krušnohorské počasí se opět překonává, značka není tam, kde by měla být, ještě jste dneska nepotkali ani tu vietnamskou večerku…

Pojďte se poklonit krušnohorské přírodě, stát se na pár dní její součástí. Jen vy, váš pes a batoh. Umíte být jen sami se sebou?

(Mmch. – až se vás budou kolegové v práci ptát, co budete letos dělat o dovolené, můžete nonšalantně pohodit „ále, půjdu z Děčína do Varů…“ Funguje to výborně :) )

Pro hnidopichy – ano, Krušky nezačínají v Děčíně ale až za D8 a nekončí v Nových Hamrech, ale až v Kraslicích o 20 km dál. Výchozí a cílový bod byly vybrány tak, aby zde existovalo jak vlakové spojení, tak zázemí a abychom se délkou přiblížili alespoň trošku slovu extrém.

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode